Size bir telefon kadar yakınız
05469372130
Dil Seçin
trende

Kış Bahçesi

26.01.2022
120 görüntülenme
Kış Bahçesi

Kış Bahçesi insanların balkonlarında her zaman konaklamasına imkan tanıyan, balkonda birtakım etkinlikler düzenlenmesini mümkün kılan bir yapı olarak bilinmektedir. Kulübe görünümüne sahip olması nedeniyle oldukça beğenilmektedir. Buna ek olarak, kış bahçesinin içerisine evin devamı olacak şekilde dekorasyon yapılmaktadır. Cam balkon yapı olarak adlandırabileceğimiz kış bahçelerinde oldukça geniş balkonların kullanıcıların hizmetine sunulması mümkün olmaktadır.

Emay Kış Bahçesi; yıllardan bu yana kendi sektörünün en önemli isimleri arasında bulunmakla beraber vermiş olduğu tüm hizmetlerde en son teknolojiden faydalanmaktadır. Restoranlar, iş yerleri, kafeler ve daha birçok yaşam alanı için birçok sistem üretimi yapmamız söz konusudur. Firmamız, müşteri memnuniyetini en büyük hedef olarak belirlemiştir. Kış bahçesi üretimi yapan firmamız malzeme seçiminde oldukça dikkatli davranmaktadır.

Kış Bahçesi Neden Kullanılır ?
Herkesin bildiği gibi hava şartlarından dolayı insanların kış aylarında balkonlarında vakit geçirmesi mümkün olmaz. Ancak, Kış bahçesi sistemleri sayesinde kış aylarında da balkonda harika aktiviteler yapılabilir. İnsanlar, hiçbir etki altında kalmadan memnuniyetle balkonlarında oturabilirler. Ürün her şeyden önce insanlara daha geniş alanlar yaratmaktadır. Gündüzleri balkonda oturma keyfini yaratan kış bahçelerinin akşamları da olağanüstü bir ışıklandırma seçeneği sunması söz konusudur.

Ürün kalın ve açılıp kapanması mümkün olan cam malzemelerden üretilmiştir. Kış bahçesinin genel olarak müstakil evler için uygulandığına dair bir inanış bulunmaktadır. Ancak, ideal apartman hayatına sahip olan kişilerin de kış bahçesinin faydalarından yararlanması söz konusu olmaktadır. Kış bahçesi sayesinde insanlar dört mevsim bahçesiz kalmazlar. Kış bahçesinin oldukça farklı şekillerde tasarlandığından bahsetmek gerekir. Kare, dikdörtgen, üçgen gibi farklı şekillerde tasarlanmalarına ek olarak kullanımlarının ve temizliklerinin oldukça kolay olduğunu da belirtmek gerekir.

Kış bahçesi sayesinde insanların yaşam kaliteleri artmaktadır. Yaşam alanının sahip olduğu tüm çehreyi değiştirmektedir. Bu sayede, insanların hayattan keyif almasına olanak tanınmaktadır. Ancak, kış bahçesi dekorasyonunda birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Evin genel özelliklerine uygun olmayan bir kış bahçesi dekorasyonu beklenen etkiyi yaratmayabilir. Bu sebeple, kış bahçesi için EMAY Cam gibi bu işi hakkıyla yapan firmalarla çalışmak gerekmektedir.

Kış Bahçesi 2 çeşit yapılmaktadır;

1.Hareketli Cam Tavan

2.Sabit Cam Tavan

Hareketli Cam Tavan ; Kapalı alanların açık alana dönüşmesine yardımcı olmaktadır. Estetik ve işlevsel bir mekan yaratan hareketli cam tavan sayesinde çok daha modern bir görüntünün ortaya çıkması sağlanmış olur. Bununla birlikte gündüz ve gece her an gökyüzünü izleme fırsatı veren oldukça estetik bir yapıya sahiptir. 

Mekanların ferah bir yapıya ulaşmasını sağlayan hareketli cam tavan, daha modern alanlar oluşturmak açısından tercih edilen bir seçenektir. Dört mevsim kullanılabilen bu sistem kumandalı olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Bu sayede kullanıcılar tarafından istenilen her an kontrolü sağlanabilir. Açık alanları daha verimli bir şekilde kullanmaya yardımcı olan hareketli cam tavan aynı zamanda mevsimin etkilerinden korunmaya da yardımcı olacaktır. Bu bakımdan yağmur kar, rüzgar gibi çeşitli olumsuz etkilerle karşılaşılmadan vaktin konforlu bir şekilde geçmesi sağlanabilir. Bu bakımdan işletmelere artı değer kazandırmaktadır. 

Hareketli Cam Tavan Avantajları Nedir ? 

Hareketli Cam Tavan Sistemleri panelleri açılır kapanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede kolay bir şekilde cam tavanın kontrol edilmesi mümkün bir hale gelmiş olur. Ayrıca sistemin yarı yarıya veya bir kısmının açılması söz konusu olacaktır. Bu sayede açıklık alanı bizzat kullanıcı tarafından belirlenmiş olur. Sistem su geçirmezdir. Su geçirmez olduğu tespit edilmiştir. Bu sayede yoğun yağışlı günlerde bile herhangi bir sıkıntı oluşturmadan rahatlıkla tercih edilebilir. Kış aylarında kışın tadının çıkarılmasına neden olacak hareketli cam tavan sistemleri, yaz aylarında da güneşin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir yapıya sahiptir. Bahçe ve teraslarda da kullanılabilen bu sistem, mekanların çok daha iddialı bir görüntüye ulaşmasına yol açar. Özellikle kısa yoldan mekana çok daha şık bir görüntü katmak isteyen kişilerin tercihi haline gelmiş özel bir seçenektir. Bu sayede mekanın türünün herhangi bir önemi olmadan oldukça iyi bir görüntü bu sistemlerin sayesinde sorunsuz bir şekilde sağlanmış olacaktır. 

SABİT CAM TAVAN

Sabit Cam Tavan ; Teras, balkon ve kış bahçelerine uygulanan bir sistemdir. Ahşap ve demir iskeletten oluşur. Tavan kısmının iskeleti tamamlandıktan sonra aralara lamine cam kullanılarak çerçeveler uygulanmaktadır. Sabit cam tavan diğer seçenekler ön plana alındığında çok daha modern ve estetik bir yapı sunmaktadır. Açık havayla bütünleşmeyi sağlayan sabit cam tavan, sürekli olarak gökyüzünün izlenmesine imkan sağlayan bir yapıya sahiptir. Estetik görüntüsünün yanı sıra aynı zamanda işlevsel özellikleriyle de beğeni kazanan bir yönü bulunur. Mevsimsel etkilerin önüne geçen sabit cam tavan, kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz etkenlerden korunmaya olanak sağlar. Aynı zamanda toz ve kir gibi hijyen açısından sıkıntılar yaratan durumlarında başarılı bir şekilde önüne geçmek açısından ideal bir seçenektir. 

Sabit Cam Tavan Avantajları Nedir ? 

Sabit Cam Tavan Sistemleri Özel olarak üretilen, mekanların boyutunun herhangi bir önemi olmadan uygulanmaktadır. Bu bakımdan gerek küçük mekanlarda, gerekse büyük mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir bir sistem olarak ön plana çıkar. Dayanıklı malzemelerden üretilen sabit cam tavan, bu şekilde uzun zamanlı olarak kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Sabit cam tavanın diğer bir avantajı ise, mevsimlerin olumsuz etkilerinin önüne geçmesidir. Kışın soğuk havalardan korunmayı sağlayan bu sistem, yazında yorucu sıcaklarından uzaklaşmaya imkan sağlar. Bu nedenle mekanın çok daha konforlu bir hale getirilmesine yardımcı olacak bir yöne sahiptir. Bu nedenle ortamları her daim kullanılabilir kılan sabit cam tavan tiplerine olan talep günden güne daha fazla artmaya devam etmektedir. Bu sayede kişilerin tüm mevsimlerde mekanları aralıksız olarak kullanabileceğini belirtmek sabit cam tavan sistemleri sayesinde mümkün olacaktır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN